Pages Navigation Menu

Par mums

Latvijas Boulinga federācija (LBF) ir vienīgā boulinga federācija Latvijā, kuru ir atzinusi WTBA un ETBF, un tā ir atbildīga par boulinga attīstību valstī un tai ir tiesības pārstāvēt Latviju WTBA, ETBF un citās sporta institūcijās, kā arī tai pieder tiesības organizēt un vadīt visu līmeņu boulinga sacensības.

LBF pārstāv Latvijas nacionālo vīriešu un sieviešu boulinga izlasi, visa vecuma jauniešu, meiteņu izlasi starptautiskajos turnīros un pārbaudes spēlēs.

Pirmā vieta, kur Latvijā bija iespējams spēlēt boulingu, bija Jūrmalas atpūtas centrs DAILE. 1979. gadā tur tika atklāti 6 celiņi. Diemžēl ugunsgrēks 1985. gadā slēdza šo boulinga pirmo lasktīgalu.

1987. gadā Starptautiskajā Jūrnieku centrā atklāja 2 boulinga spēles celiņus. Turpat 1995. gada novembrī desmit privātpersonas dibināja Latvijas Boulinga federāciju. Pirmās Rīgas atklātās meistarsacīkstes komandām notika 1996. gadā.

Kopš 1999. gada Latvijas sieviešu, vīriešu, junioru un jauniešu izlases regulāri piedalās Europas, un pasaules čempionātos kuru valstu izlašu sastāvos spēlē LBF biedri.

Visi Latvijā spēlējošie LBF biedri ir amatieru statusā, jo Latvijā nav boulinga professionālās līgas.

Share This